Red Baron

4 tipy ostrova Mahé

Mahé je největší ostrov Seychel. Centrem ostrova je město Victoria, které patří k nejmenším na světě. My jsme se vydali k místům tzv. you must see. Pro mě osobně největším klenotem jsou pláže s bílým pískem.

1. Pláž Petite Anse

Za zmínku rozhodně stojí pláž Petite Anse. Vyhledává ji stále více a více turistů z celého světa. Skvěle se zde totiž potápí a šnorchluje. Okolo se nachází rozsáhlý korálový ostrov. Po dni stráveném na pláži nastává čas navštívit malebná městečka Port Launay a Port Glaud. Ta se nachází u moře a jsou ideálním kotvištěm pro lodě. Zde nastává čas zkusit místní kuchyni.

2. Národní park Morne Seychellois

Krásný hornatý park se nachází v blízkosti hlavního města Victoria a celou jeho plochu pokrývá tropický prales. Vydali jsme se po několika turistických trasách a „vyšplhali“ na nejvyšší bod Seychel vysoký 905 metrů.

3. Morne Blanc

Po odpočinku u moře nastává čas vyšlápnout si jeden z mnoha vrcholů. Na Morne Blanc se vydáváme napříč džunglí a z vyhlídky obdivujeme celé jihozápadní pobřeží. Jelikož se jedná o velmi navštěvované místo, vydali jsme se na vrchol v ranních hodinách. Měli jsme štěstí a turistů ještě nebylo tolik.

4. Victoria

Hlavní město je samozřejmě centrem celých Seychel. Jeho symbolem je hodinová věž, zmenšenina londýnského Big Benu. Zážitkem jsou rybí a ovocné trhy. Jedná se o kouzelné místo s nezapomenutelnou atmosférou. Nic tak malebného jsem dlouho neviděl.