Onder Šustík

Mallorca pod širým nebem

Společně s přítelkyní jsme vyrazili na Mallorcu. Zprvu nás trochu trápil lehčí déšť, alespoň nebylo tolik teplo. Krásných pár dní jsme strávili doslova pod širým nebem. Spali jsme na hamaku a toulali se po hornatých i městských krajinách.
Na tento španělský ostrov se vyplatí vydat určitě z vídeňského letiště. Momentálně jsou v nabídce velmi levné letenky. Zpáteční vyjde na 700 Kč. Super nápad je také vyrazit na prodloužený víkend. Půjčení auta nás na týden nás stálo 1 100 Kč.

Mallorca mě osobně hodně překvapila. Spousta krásných měst bez turistů, opuštěných zátok, ve kterých se dá skákat do úžasně čisté vody. Strávili jsme tady týden, a myslím, že bychom klidně zvládli ještě jeden.

Na fotce je neuvěřitelné květinářství na Mallorce. Příroda je tu opravdu nádherná. Co říkáte? My jsme si ji užili dosyta. Záleží, co máte rádi. Pro nás bylo důležité se vyhnout turistickým místům.

Teď přijde moje doporučení. Na cestování jsem zvyklý vyrážet, s co nejméně věcmi. Nebrali jsme stan, pouze hamaku. Spí se v tom nádherně. Ovšem dokud nezačne pršet. Dle pranostik na Mallorce svítí 300 dní v roce sluníčko. My jsme však měli pár dní smůlu.