Red Baron

Luxusní dovolená v Indickém oceánu

Luxusní dovolená v Indickém oceánu 

Seychely - exotický ráj, který v lidech vyvolává představu luxusu stejně jako třeba Maledivy. Co se ale vybaví člověku dál? Pojďme se vydat na cestu po Seychelských ostrovech, perlách Indického oceánu. 

Seychelská republika ležící na stejnojmenném souostroví v jižní Africe se rozkládá jižně od rovníku na 115 malých ostrovů. Z nich je jich obydleno pouze 33. Většina obyvatel se nachází na největším ostrově Mahé. Většina z nich jsou potomci francouzských kolonistů a afrických otroků. V roce 1976 Seychely získávají nezávislost jako republika v rámci Britského společenství národů. 

Luxusní dovolená v Indickém oceánu

Ostrovy jsou velmi oblíbené jako cíl dovolenkářů z celého světa díky komfortním službám ubytovacích zařízení a exotice s nádechem luxusu. Na Seychelách se také nachází nejkrásnější pláže světa s bílým pískem a možností vykoupání se v tyrkysovém Indickém oceánu. Ostrovy jsou rájem jak pro potápěče, tak i pro surfaře, pro které jsou Seychely vyhledávanou destinací. Seychely lákají exotickou kuchyní nebo stabilním počasím, které se drží teplot okolo 25-30°C po celý rok. 

Pokud si naplánujete dovolenou na tyto stále ještě neprozkoumané ostrovy, určitě byste neměli zapomenout navštívit tato místa. 

Ostrov La Digue 

La Digue je považován za nejkrásnější ostrov Seychel, a to díky kouzelným plážím a rozsáhlým palmovým hájům, které se na ostrově nachází. 

Praslin 

Praslin je druhý největší ostrov na Seychelách a je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí dopřát klid absolutně nenarušený civilizací. Je určitě výbornou volbou pro milovníky potápění. Nachází se zde dlouhé pestrobarevné korálové útesy, které jsou velkou raritou. 

Vallée de Mai 

Vallée de Mai (volný český překlad-Květnové údolí)je jednou z přírodních památek světového dědictví UNESCO. Jedná se o přírodní rezervaci, která je významná pro výskyt palem, které se nevyskytují nikde jinde na světě. Údolí je proslulé svou bohatou flóru i faunu. 

Victoria 

Victoria je hlavní město Seychel. Leží na severovýchodní straně ostrova Mahé a patří k nejmenším hlavním městům na světě. Určitě stojí za to navštívit místní botanickou zahradu Victoria Botanical Gardens. V hlavním městě je taky velmi oblíbené Národní muzeum historie seychelských ostrovů nebo například tradiční trh s velkým výběrem čerstvého ovoce a ryb. 

Říká se, že jak se jednou na Seychely vydáte, rozhodně to nebude Vaše poslední návštěva. Ostrovy očarovávají návštěvníky ze všech koutů světa. Domů přilétají s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami. Pokud jste se již rozhodli cestovat s cestovní kanceláří, a ne na vlastní pěst, určitě doporučuji fakultativní výlety, které pořádají cestovní kanceláře s možností místního průvodce, a tak nejlépe ostrovy poznat.