Red Baron

Lanďákem po středních Čechách

1) Vyhlídka Máj

Vyhlídka je v poslední době velmi navštěvovaným turistickým místem a pod hashtagem #vyhlidkamaj nám to na Instagramu vyfiltruje nespočet fotek. Je pravda, že momentky z tohoto místa jsou opravdu úchvatné. Je to jeden z nejkrásnějších výhledů na meandrující Vltavu a bývalé Svatojánské proudy. Řeka zde utváří neopakovatelnou přírodní scenérii. Vyhlídka je celoročně přístupná po žluté stezce z 1 km vzdálené obce Teletín.

2) Milešovka

Do Českého středohoří jsem zamířil hned následující den. Všichni se zde vydávají na horu Říp, ale už málokdo ví, že Milešovce se přezdívá „královna Českého středohoří“, a to nejen díky její nadmořské výšce. Hora má tři nej v České republice. Zaprvé je to nejvyšší hora Českého středohoří.

Dále se udává, že vrchol Milešovky je největrnějším místem na našem území. No a do třetice je na Milešovce každoročně zaznamenáno nejvíce bouří. Za jasného počasí se nám otevírají krásné panoramatické pohledy na Krkonoše, Krušné hory, Šumavu, Prahu, a dokonce i na Alpské vrcholky.

3) Čertova skála

Jako třetí místo bych rád vyzdvihl Čertovu skálu, kterou jsem objevil úplnou náhodou, a to když jsme projížděli přes Hracholusky. Navigace nám zahlásila přírodní rezervaci, a tak jsme neváhali a na místo se šli podívat.

Čertova skála je součástí CHKO Křivoklátsko. Je opředena tajemnou historkou o rybáři, který slíbil, že přes nedalekou Berounku postaví lávku. Na skále je unikátní její tvar a to, že se tyčí nad Berounkou. Naskýtá se zde nádherný výhled na řeku a celé Křivoklátsko.