Neuvěřitelná Indie

photo

Indie je zrovna jedna z těch zemí, o které se dá říct, že ji buď miluješ se vším všudy, a nebo ji bytostně nesnášíš. Já měla to štěstí, že mně Indie naprosto učarovala. Tahle moje cesta byla tak trochu spontánní rozhodnutí, a proto ani přípravy nebyly veliké, pár nezbytností z balicího seznamu, víza, letenky a velmi nejasný plán.

DiváBára
„Indii buď miluješ se vším všudy,
a nebo ji bytostně nesnášíš.“
Jak zažít to nejlepší?
bagpack

10 kg na zádech se už docela pronese

Balení narychlo nebývá nejlepší volba. Cestu za zážitky určitě zpříjemní nejen dobré boty, ale i některé drobnosti, které se příliš nepronesou.

Díky dobré power bance, která umí nabíjet na cestách telefon i foťák najednou, jsem si mohla mnohé zážitky odnést domů, a ani tolik nevadilo, že jsem trasu předem moc neznala.

Elektřinu raději v batohu

Na to, že si nabiješ telefon či foťák, není v Indii všude spoleh. Mít vlastní Power Banku vždy s sebou se určitě vyplatí.

Power banka s kapacitou 11 000 mAh a dvěma USB porty pro nabíjení. Má dost energie pro nabití telefonu či menšího foťáku až 8krát.

Kde koupit?
powerbank

30 dní na cestách prvotní šok střídá úžas z ruchu a barev

I když jsem si zvykla, že mě ve velkoměstě po ulici doprovází krávy, na každém kroku mám za zády hlouček zvědavých Indů a jejich národním zvykem je nepřetržité držení TUK TUK klaksonu, stejně se nemůžu dočkat, až se podívám mimo město.

Po několikahodinovém čekání na noční vlak s dalšími pěti sty čekateli se konečně dopátrám svého lůžka a mám prostě jen chuť se natáhnout a usnout. To ale ve vlaku, kde je několikanásobně překročena maximální obsazenost, moc nejde. Neustálé pokřikování malého klučiny „čaj, čaj, čaj“, který chodí s termoskou po vagonech sem a tam, a louskání buráků, z jejichž slupek se postupně stává nové obložení podlahy, příliš jako ukolébavka nezní.

Po rušném dni v oáze klidu

Ruch indických měst je fascinující, ale je to trochu šok, po celém dni křiku a troubících tuk tuků si trochu klidu ráda užiju.

Bezdrátová sluchátka s dotykovým ovládáním, abych si dopřála mé oblíbené Pink Floydy a byla připravena na další rušný den.

Kde koupit?
headphones
„Když nás průvodce posadil do staré Taty a zamířil do pouště měla jsme obavu kde skončíme. Projížďka na velbloudovi byla příjemné překvapení.“

Velbloud není kamarád, ale v poušti rozhodně lepší než po vlastních

Naše cesta vedla do Jaisameru, o kterém jsme slyšeli, že je nejen krásné historické město s monumentální pevností. V Indii člověk nikdy neví, kam ho místní lidé zavedou, a tak když nás pan „průvodce“ posadil do staré Taty a vyrazil do pouště, měla jsem obavu, kde nakonec skončíme.

Dopadlo to dobře a nás čekala několikadenní jízda pouští. Nutno podotknouti, že velbloudi nejsou úplně mazlivá stvoření, a když se jim něco nelíbí, dávají to najevo hlasitým hýkáním a prskáním, což budí respekt, zvláště když jste v tu chvíli na jeho hřbetě zhruba 3 metry nad zemí. Putování pouští, přespávání na dunách a večerní zpívání indických melodií s doprovodem bubnů v podobě plastového kanystru na vodu bylo prostě nezapomenutelné.

„Velbloudi nejsou mazlivá stvoření, když se jim něco nelíbí, dávají to najevo hlasitým hýkáním a prskáním.“

Pár dalších drobností, bez kterých by vzpomínek z Indie bylo o cosi míň

Indie je jednou ze zemí, kde jsem našla původní kulturu, turismem neovlivněnou a rozhodně stálo za to si trochu ubrat na komfortu, nahodit batůžek a vyrazit na druhý konec světa ji trochu poznat.

charger

Dlouhý trek dokáže vyšťavit. Já si na posilnění dopřávala kuřecí Tikka Masala. Můj mobil se dobíjel díky praktickému adaptéru do každé zásuvky.

Kde koupit?
cabels
connection

Ztratit kabel v takovém ruchu není moc těžký úkol. Najít ho už jo. Naštěstí jsem měla s sebou ještě náhradní.

Kde koupit?
people