Anetaanie

Deutschland - Ich liebe dich!

Notoricky známým turistickým cílům, jako je Berlín, Mnichov, anebo zámek Neuschwanstein, jsem se chtěla vyhnout, a tak jsem vyrazila na sever do Kielu, městu přezdívanému „Bránou Baltského moře“.
Kiel se nachází ve spolkové zemi Šlesvicko – Holštýnsko a rozkládá se na východní straně poloostrova Jutsko. Kromě návštěvy velkého přístavu stojí za to se vydat do městské botanické zahrady. Nezapomeňte ochutnat místní tradiční rybí speciality nebo si udělejte čas a zastavte se na pláži. Zhluboka se nadechněte a užijte si absolutního klidu a mořského vzduchu.
Mou další zastávkou bylo městečko Flensburg, které se nachází už jen 7 kilometrů od dánských hranic. Ihned mě očarovalo svojí středověkou podobou, která se dochovala až do této doby. Objevila jsem zde kostel sv. Marie a námořnické muzeum, kde jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o městě jako takovém, přístavu, námořnících a v neposlední řadě o zakotvených lodích. V muzeu je sice vše v němčině nebo v angličtině, ale u pokladny se dá zakoupit průvodce s českým překladem.
Deutschland - Ich liebe dich!
Před mým posledním turistickým cílem jsem neplánovaně navštívila zámek Glücksburg, který mi doporučil kamarád žijící v Německu. Zámek je vzdálený asi 10 kilometrů od Flensburgu a nachází se ve stejnojmenném městě. Pevnost je kouzelná svým umístěním. Stojí přímo na břehu jezera v zámeckém parku. Určitě byl předlouhou nejedné německé pohádky.
Po toulání severním Německem se vydávám více do vnitrozemí. Cestuji do 200 kilometrů vzdáleného Hamburku. Ten je zároveň samostatnou spolkovou zemí a druhým největším městem v zemi. Pro svůj význam v námořní dopravě a obchodě bývá nazýván „Tor zur Welt“, tedy „Brána do světa“. Najdeme zde neuvěřitelný počet mostů a to 2 428! Ve městě jsem strávila den a půl, a i tak mi to přišlo málo. Naprosto mě nadchl moderní přístav, který voní volností a vzdálenými zeměmi. Usmálo se na mě štěstí a měla jsem možnost vidět typický rybí trh, který se zde koná každou neděli od pěti do půl desáté.
Na své si zde přijde každý, koho baví historie stejně jako mně. V centru se nachází Staré město, které je skutečně nejstarší částí Hamburku. Zachovalé tehdejší obchodní ulice na vás dýchnou nezapomenutelnou atmosférou té doby. Na Německu mě nejvíce baví to, jak je různorodé a v každé své části tolik odlišné. Překvapilo mě, kolik je zde k vidění věcí a zamrzelo mě, že jsem si na cestovaní vyhradila tak málo času. Příště bych se chtěla vydat do vnitrozemí a ochutnat mnohem víc z tradiční německé kuchyně, která je tolik podobná té naší. Tschüs @anetaaanie