Větrné mlýny a voda Dánsko

photo

Když jste student, nemáte peněz nazbyt. A když chcete cestovat, jedním z řešení je práce v zahraničí. Jakmile se mi naskytla šance odjet na celé léto pracovat do Dánska, okamžitě bylo rozhodnuto. A byly to tři nejhezčí měsíce v životě. Navíc spousta zážitků, moře, párty, cestování.

Bambulka21
„Léto mezi dánskými krávami, nejlepší prázdniny.
Aneb work & travel po farmářsku.“
Překvapení ve vlaku
bagpack

Jízda s dánskou folkovou kapelou

S kamarádem Markem jsme sbalili kufry, nasedli v Praze do vlaku a přes Berlín jsme se vydali na poloostrov Fyn. Vlak z Berlína jsme sdíleli s dánskou folkovou kapelou, která se vracela z nějakého festivalu. A bylo s ní veselo.

Píseň na přání zpříjemní cestu

Chvíli hráli to svoje, a když nám z toho už drnčela hlava, poslechli z mých sluchátek, co poslouchám já. A světe div se, stačil jim jeden poslech a vysekli cover na mého oblíbence Eda Sheerana v dánském folkovém stylu. Doslova jízda!

Kde koupit?
headphones

U ohně na dánských plážích po práci zasloužená zábava

Naše několikaměsíční zábava spočívala v práci na farmě. My, děti z města, jsme každý den vstávali ve čtyři hodiny ráno a v jakémkoliv počasí sklízeli, sekali, uklízeli, čistili, kydali. Když jsme měli volno a bylo hezky, grilovali a popíjeli jsme na pláži s místní partou. U ohně na dánských plážích se večírky snadno protáhnou. A nebýt šikovné Power Banky, polovinu zážitků bych si nikdy nevyfotila.

Oběti plážových večírků

Večírky na nočních plážích mi hodně daly a taky něco vzaly. Konkrétně originální dobíjecí kabel k iPhone, který mi někde vypadl z báglu. Ještě že jsem si s sebou vzala náhradní. Slouží mi skvěle doteď, je krásný a nedám na něj dopustit.

Kde koupit?
connection
beach

Krásy Skandinávie a nekonečný death metal

Abychom poznali i jiné krásy než jen dánský venkov, vyrazili jsme na cestu ve stařičkém farmářově volvu. Naše cesta vedla přes zábavní parky, nádherná dánská městečka až do Kodaně. Protnuli jsme Švédsko a dorazili až do norského Osla. Měli jsme za sebou hodně plaveb trajekty, nudění se v dopravních kolonách, bloudění a pomalé Dány i Švédy, pro které jsou předpisy fakt zákon. O zábavu a správný směr se po celou dobu staral Markův smartphone. I když přiznávám, že jeho death metal nás po čase celkem prudil.

„Ve starém volvu jsme projeli Skandinávii.
 Pro Dány a Švédy jsou předpisy fakt zákon.“

Každé dobrodružství někdy končí

Na konci léta jsme se vrátili přes Hamburg do Česka a přivezli si nespočet zážitků, nových přátel, opálené tváře a taky mozolovité ruce. Když se teď dívám na svoje fotky, trochu mě mrzí, že je jen pár těch, na kterých jsem i já. To proto, že jsem vždy fotila.

selfie stick

Mít s sebou selfie tyčku, určitě by fotek, kde jsem i já, bylo mnohem více.

Kde koupit?
shoes
powerbank

Má skvělá Power Banka, bez které bych neměla třeba ani tuto fotku při západu slunce.

Kde koupit?
lighthouse