Onder Šustík

Chorvatsko - země mnoha tváří

Hned první den po příjezdu jsme navštívili jednu z nejkrásnějších pláží v zemi, a to Zlatni Rat na ostrově Brač. Jedná se o nejznámější pláž Chorvatska charakteristickou právě svým tvarem. Leží čtyři kilometry od městečka Bol a nepochybně nadchne především fanoušky windsurfingu. Co nás překvapilo, byl malý počet návštěvníků.
Chorvatsko - země mnoha tváří
Z pláže jsme další den plynule pokračovali do Zadaru, který je centrem celé severní Dalmácie. Zadar nás nalákal nejen svými krásnými plážemi, ale také řadou památek a širokou škálou služeb pro turisty. Určitě nezapomeňte navštívit přístav Foša, ze kterého jsme my byli naprosto unešení. Dalším velkým pokušením je výstava proslulého Andyho Warhola s názvem “Enter into my Life”. Vstupné vás vyjde na cca 80 kun.
Pokud se vydáte do Chorvatska, určitě nezapomeňte navštívit Plitvická jezera, opravdovou světovou raritu. Celkem 16 jezer spolu s 92 vodopády s kaskádami nabízí nezapomenutelné zážitky. Výlet je velmi časově náročný, strávili jsme zde čtyři hodiny, a i tak nám to přišlo málo. Pokud rádi fotíte a natáčíte, rezervujte si raději šest hodin a přespání v blízkosti.
Co nás absolutně dostalo, byly středověké hradby, kostely a zvonice, které zde v hojném počtu potkáváte v každém městě či vesnici. V Chorvatsku je toho k vidění samozřejmě víc, ale dojezdové vzdálenosti mezi cíli jsou celkem dlouhé, a tak nám nezbývá nic jiného, než ostatní výlety naplánovat na další rok, kdy se chceme do Chorvatska vydat znovu.